Kuny

hírek

Hírek nyárindító táborunkról

Lelkes gyerekcsapattal kezdtük el a nyári szünet első hetét a Német Nemzetiségi Múzeumban. A hagyományos népi kultúra inspirálta Etno táborunkban hangsúlyossá tettük a kulturális sokszínűséggel való megismerkedés fontosságát – kiemelt figyelemmel a magyarországi németek tárgyi és szellemi kultúrájára – illetve tematikus napjainkat a paraszti kultúra egyes területeihez igazítottuk.
Első nap a múzeumi kulissza, az ember alkotta tárgyak kerültek előtérbe műtárgysimogatással és múzeumpedagógiai foglalkozásokkal.
Kedden az állattartás témáján belül a lótartás mibenlétébe kaptunk betekintést a Grébics birtokon Dávid Mercédesz közreműködésével, ahonnan sallang nélküli, de annál maradandóbb élményekkel – lovaglás, szalmabála mászás, mezítlábas tóban tapicskolás – tértünk vissza bázisunkba.
A hét második felében a gyógynövényekkel, valamint a népi mesterségekkel foglalkoztunk. A múzeumkert gyógy- és fűszernövénykertjében szüretelve megismerkedtünk a növények gyógyhatásaival, a balzsamkészítéssel, valamint a szörpfőzéssel.
Csütörtökön Kocsra látogattunk, ahol Szegediné Körmendi Erika vezetésével a gyerekek a gyakorlatban is megtudhatták, hogy miért mondják azt: „Nyúlik, mint a rétestészta!” A napot Vass Henrik csont-és fafaragó, népi iparművész foglalkozása tette még különlegesebbé.
Zárónapunkon a vízé volt a főszerep, amelynek során megismerkedhettünk a malmok világával. A témához kötődően a gyerekek kipróbálhatták a kézi őrlőköveket, illetve a nemezelés technikáját is.
Reméljük, mindenki jól érezte magát, mert mi nagyon!

Találkozzunk jövőre is!