Kuny

A tatai uradalom mindennapjai

széchenyi 2020

A tatai uradalom mindennapjai

  • Projekt azonosító száma:  TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01459
  • A kedvezményezett neve:  Kuny Domokos Múzeum
  • A projekt címe:  A tatai uradalom mindennapjai
  • A projekt tervezett befejezési dátuma:  2022.03.31.
  • A szerződött támogatás összege:  4 000 000 Ft
  • A támogatás mértéke:  100 %

A projekt tartalmának bemutatása:

A projektben megvalósuló programjaink célja a tatai helyi értékek, a helytörténet, helyi hagyományok, a népi mesterségek sokoldalú megismerése a Múzeum épületein, terein és gyűjteményein keresztül. A programok lehetőséget nyújtanak a résztvevőknek a tudományos ismeretszerzésre, a helytörténeti tudás mélyítésére, a gyerekek helyi identitásának, összetartozás-érzésének erősítésére. A diákok helytörténeti tudása bővül, szorosabban kapcsolódhatnak a település kulturális örökségéhez, természeti értékeihez és épített környezetéhez.

A projekten belül tervezett programok:

„Svájceráj”: A tejfeldolgozás mesterségének hagyományait a betelepülő svábok hozták hazánkba. Ennek a valamikor az Esterházy-uradalomban is élő hagyományát szeretnénk feleleveníteni és a jelennel összekötni, a mai kézműves sajtüzemek tevékenységét élőben bemutatni, a múzeum gyűjteményének témában bekapcsolható darabjait közszemlére tenni.

Reneszánsz hangulatban a vár (témanap): Egy napra reneszánsz hangulatot ölt a vár. Korhű ruhákban fogadjuk a látogatókat, akiknek lehetőségük lesz a reneszánsz királyi vár mindennapjainak életébe betekinteniük. Megismerkedhetnek a kor gasztronómiájával, divatjával, táncaival, zenevilágával. Mindezeket speciális tárlatvezetések, mesesarok és családi vetélkedők egészítik ki.

Uradalmi tábor: A tábor során az Esterházyak uradalmába kapnak a gyerekek betekintést. A táborban megismerkednek a grófi családhoz kapcsolódó épületekkel, valamint a grófi élet mibenlétével (ruházkodás, szokások, tárgyak, épületek), az uradalom gazdasági működésével belevonva a sváb kultúrát is (földek művelése, malmok működése, erdészkedés, vadászat, szőlőművelés és borászat).

Ismeretterjesztő könyvkiadás: a megismert helyi értékeket, hagyományokat, népi mesterségeket a hely történeti fonalára felfűzve készülne egy kiadvány, amely az iskolások tananyagához kapcsolódva kiegészítést nyújt.

Scroll to Top
Megszakítás