Kuny

hírek

Vasárnap mutatjuk be legújabb kiadványunkat

“Tata, ez a szép fekvésű, természeti kincsekben gazdag dunántúli városka tekintélyes agyaglelőhelyekkel rendelkezik, s így történelmét végigkíséri a kerámiaművesség. Kötetünk a kerámia helyi históriájának legkevésbé ismert és alig feldolgozott fejezetét mutatja be, Fischer Mózes Áron és fia tatai kőedénygyárának, e hosszú időn át talpon maradt vidéki gyárnak a tevékenységét, annak változatos és tetszetős edényeit, a Kuny Domokos Múzeum iparművészeti gyűjteményének tükrében, az ott őrzött anyag alapján.”

A kötetet írta és szerkesztette: Kövesdi Mónika művészettörténész, fényképezte: Varga Edit múzeumi fotós, tervezte: Szabó Andrea grafikusművész. A kötet a Kuny Domokos Múzeum gondozásában a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jelent meg.

A kötet ára a bemutató napján szeptember 29-én: 7.490,- Ft, szeptember 30-tól 8.500,- Ft.