Kuny

« Összes Események

“A tatai fejér cserépedény” – Könyvbemutató a Tatai Várban

szeptember 29 @ 16:00 - 17:00

“A tatai fejér cserépedény”- a Kuny Domokos Múzeum kerámiagyűjteményét, a Fischer-gyár anyagát bemutató, frissen megjelent kötet bemutatására invitáljuk a múzeumbarátokat.
A könyvbemutató helye: Kuny Domokos Múzeum, Tatai Vár /Tata, Váralja utca 1-3./
Időpontja: 2024. szeptember 29. vasárnap, 16 óra

A kötetet írta és szerkesztette: Kövesdi Mónika művészettörténész, fényképezte: Varga Edit múzeumi fotós, tervezte: Szabó Andrea grafikusművész. A kötet a Kuny Domokos Múzeum gondozásában a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jelent meg.

“Tata, ez a szép fekvésű, természeti kincsekben gazdag dunántúli városka tekintélyes agyaglelőhelyekkel rendelkezik, s így történelmét végigkíséri a kerámiaművesség. Kötetünk a kerámia helyi históriájának legkevésbé ismert és alig feldolgozott fejezetét mutatja be, Fischer Mózes Áron és fia tatai kőedénygyárának, e hosszú időn át talpon maradt vidéki gyárnak a tevékenységét, annak változatos és tetszetős edényeit, a Kuny Domokos Múzeum iparművészeti gyűjteményének tükrében, az ott őrzött anyag alapján.”

A helyszínen a kötet megvásárolható.
A program ingyenes, külön regisztráció nem szükséges.

További információ a programmal kapcsolatban:
E-mail: info@kunymuzeum.hu
Telefon: +36 34/381-251, +36 30/331-7520