Kuny

hírek

Hétfőn indult a Kuny Domokos Múzeum hagyományos művészeti tábora, a Palet-Tata

2024.07.11
Hétfőn indult a Kuny Domokos Múzeum hagyományos művészeti tábora, a Palet-Tata, amelynek idei fő tematikája a középkor világa.
 
Az első nap reggelén Kövesdi Mónika, múzeumunk művészettörténésze köszöntötte a gyerekeket. Ezután csoportokban folytatták az alkotómunkát: a középkor kultúrájával ismerkedtek meg a fiatalok.
Kódexeken keresztül elevenedett meg a középkor sokszínű világa. A gyerekek címerrajzokat készítettek, autentikus kifestők és sok izgalmas kreatív kihívás várt a táborozókra.
Ezután a Tatai vár középkori kőtárát fedezték fel és a “Hétköznapok a középkorban” állandó kiállításunkban a vármegye középkori múltjából is ízelítőt kaphattak, többek között a Baj határában található kora újkori nemesi udvarház és a közelében álló körtemplom feltárása során felszínre került leletanyagot is megismerhették.
A lovagteremben a lovagi felszerelés elemeivel ismerkedhettek, magukra öltötték a gambessont, a páncélinget és egy fegyverbemutatón is részt vehettek.
 
Kedden a táborozók Bajra kirándultak, az egykori Kovácsi falu Árpád-kori plébániatemplomának romjait keresték fel. Kalandos túra keretében fedezték fel a csodálatos környezetben található nyolcszáz éves romot és környékét. Megismerhették a múzeumunk munkatársai által konzervált körtemplom alapfalainak feltárási körülményeit, valamint a kereszttel jelölt szentély helyét.
Az agostyáni ökofaluban szakvezetés keretében ismerhették meg egy középkori falu életét, madárgyűrűzési bemutatón is részt vettek és íjászkodtak a fiatalok.
 
A szerdai napi is sok kreatív kihívást tartogatott a fiatalok számára. A táborozók Kövesdi Mónika vezetésével a Törökkori átjáró hűvösében alkottak: szebbnél-szebb herbáriumi lapok készültek ezen a délelőttön. A nap második felében a Német Nemzetiségi Múzeum, Tata kiállítóhelyen gyógy- és fűszernövény kóstoló keretében ismerkedhettek a múzeum udvarán, a helyi gyógynövény kertben megtermelt növényekkel, illetve körömvirág balzsamot készíthettek Pajtók Vivien néprajzos vezetésével.
 
Csütörtökön pedig Szabó József, a múzeum restaurátorának vezetésével az aranyozás technikáját is megismerhették.
A művészeti kalandozás pénteken zárul, de még az utolsó nap is sok izgalmas kalandot tartogat!
Scroll to Top
Megszakítás