Kuny

• Ez az esemény elmúlt.

Víz Zene Virág Fesztivál 2024

június 28 - június 30

Látogasson el Tatára, keresse fel a Kuny Domokos Múzeumot a Víz Zene Virág Fesztiválon és induljon el egy izgalmas történelmi kalandozásra! A Víz Zene Virág Fesztivál hétvégéjén várjuk a kedves múzeumbarát fesztiválozókat, programkínálatunkból nyújtunk most egy virtuális ajánlót:

Kuny Domokos Múzeum Vármúzeum:

Június 29. (szombat):

• 10:00-20:00 óra között a Vármúzeum nyitva áll a látogatók előtt. A Tatai várban állandó kiállítások Tata és környékének múltjából, valamint időszaki kiállításokkal is várjuk kedves látogatóinkat.
  • 10:00-18:00 múzeumi stand a vársétányon: kiadványok és ajándékárusítás. Fesztiválérem készítés, Mátyás- és Zsigmond kori pénzverde
  • 10:00 órától: „Különleges helyek” – vezetett múltidéző séta. A történelmi időutazás során olyan helyszínek is bemutatásra kerülnek, melyek a mindennapokban rejtve maradnak. A séta érinti a bástyákat, a kazamatát, a Törökkori átjárót, megismerteti ezek funkcióját és ehhez kapcsolódó történelmi eseményeket.
  • 13:00 „Évszázadokon át” – a Tatai vár története. A vármúzeumban vezetett séta során követhetjük végig, hogyan alakult a vár sorsa évszázadokon át.
Június 30. (vasárnap):
Nyitva tartás: 10:00-18:00
  •  10:00-18:00 múzeumi stand a vársétányon: kiadványok és ajándékárusítás. Fesztiválérem készítés, Mátyás- és Zsigmond kori pénzverde
Szombat: 10:00 – 18:00
Vasárnap: 10:00 – 18:00
  • Állandó kiállítás:
    Mi és a Többiek: A magyarországi németek tárgyi kultúráját bemutató tárlat.
  • Időszaki kiállítás: Az idő hullámai – Egy élet krónikája 1959 – 2024.
    Unterhose-Unterrock” – vagyis „Alsónadrág, Alsószoknya-Történetek a sváb alsóneműkről” című tárlat
Volt Zsinagóga Kiállítóhely (Tata, Hősök tere 7.)
Szombat: 10:00 – 18:00
Vasárnap: 10:00 – 18:00
  • A kiállítóhelyen megtekinthető a „…igyekezzetek a városnak jólétén…” – A tatai zsidóság emlékezete című időszaki kiállításunk
További információ és programok kapcsán tájékoztatás:

A Fesztiválra megváltott karszalagjaival
múzeumunk mindhárom épülete ingyenesen megtekinthető!

Kezdés:
június 28