Újabb leletanyaggal bővül régészeti kiállításunk!

Októberben a Római villagazdaság és a kagánok népe a Bakony lankáin című leletanyagot mutattuk be a Tatai Vár falai között, melyet a a székesfehérvári Szent István Király Múzeummal  közös szakmai együttműködés eredményeképpen nagyon sokan tekinthettek meg az elmúlt időszakban.

November 16-án, idén utolsó alkalommal kerül sor a kiállításban található mozgó vitrinbe helyezett újabb, régészeti leletanyag bemutatójára. A közösségi régészet eredményeiről számot adó kiállításban a Dunaalmásról származó honfoglalás kori leletek között míves hajfonatkorongokat is megcsodálhatnak a régészetrajongó múzeumbarátok. A leletanyag bemutatójának helyszíne a Tatai Vár, első emeleti kiállítótere, időpontja: 2023. november 16. 16 óra. A program ingyenes!

A Magyar Nemzeti Múzeummal közös „Ami a lábunk alatt hever” – Közösségi régészet Komárom-Esztergom vármegyében című tárlatunk pedig a Vármúzeum nyitvatartási idejében megtekinthető: keddtől vasárnapig 9:00 és 17:00 óra között.