Fordított nap a Vármúzeumban!

Egy különleges program szerepel a Kuny Domokos Múzeum májusi programjai között:

A Kuny Domokos Múzeum Vármúzeuma egy napra a feje tetejére áll: kiállítótermeinkben

a teremőrök és tárlatvezetők helyén muzeológusok fognak állni, szeretett műtárgyaik közelében.

A szakvezetés mellett élményt és kalandot ajánlunk a múzeumbarátoknak: ezen a keddi napon a muzeológusok

egész napos programot kínálnak, sőt, vizsgáznak is, hiszen a műtárgy adatszolgálat keretében meghatározzák

az érdeklődők által behozott családi ereklyéket, régiségeket.

Nemcsak a muzeológusokkal találkozhatnak a látogatók: a restaurátorok kilépnek műhelyükből és

a helyszínen mutatják meg, hogyan születnek újjá a műtárgyak.

A nap programja:
10.00 Tárgyak újjászületése, restaurátor bemutató
14:00, 15:00, 16:00 órakor indulnak tárlatvezetéseink, amelynek során az egyes termek kiállításait szóra bíró muzeológusok “kézr
ől-kézre” adják a látogatókat:

Római kőtár: Letűnt birodalom, eltűnt színek, lekopott feliratok.

Középkori termek: Egy középkori falu élete; A Csákok oroszlánjai.

Geológiai kiállítás: A tatai őstenger csodálatos (élő)világa

Római szoba: Trójai mesék, játékos mitológia.

Időszakos kiállítóterem: A katedrálisépítő. Ismerkedés a kortárs művészettel, Muzsnay Ákos tárlatán.

Céhes terem: Az élet rendje. Mesteremberek a mezővárosban, múzeumpedagógiai foglalkozással bővítve.

Lovagterem: Tárgyak reneszánsza, a restaurátor kollégák bemutatója

Műtárgy adatszolgálat”:
A m
űtárgy adatszolgáltatás egész nap működik. Hozza be érdekes, talányos tárgyait, a muzeológus kollégák segítenek a meghatározásában.

A múzeum fordított napján, május 23-án egy különleges lehetőséget kínálunk: a látogatók által behozott érdekes, féltett családi darabok, régiségek meghatározását a muzeológusok elvégzik. Kollégáink tulajdonképpen vizsgáznak tárgyismeretből, anyagismeretből. Ezen a napon segítenek a bemutatott tárgyak korának, anyagának, használatának meghatározásában, szívesen megosztják a tárgyakkal kapcsolatos információkat.
Régész, művészettörténész, fotómuzeológus, történeti muzeológus, geológus kollégáink az alábbi darabokkal kapcsolatban adnak szakvéleményt:
– Földből előkerült tárgyak, régi pénzek, kerámia töredékek;
– Porcelán és kerámia edények, iparművészeti tárgyak, festmények;
– Régi könyvek, kiadványok, nyomtatványok;
– Ásványok és kövek;
– Használati tárgyak;
– Régi fotográfiák.

A nap folyamán (nyitvatartási időben, 9:00 órától) egész nap látható a múzeumi hétköznapokat, a muzeológiai munka hátterét bemutató, múzeumi életképekből összeállított vetítés. Ezen a délutánon 16.30 perctől pedig kommentárral együtt tekinthető meg a nem mindennapi összeállítás.
A program belépőjegy megvásárlásával vehető igénye.

További információ és jelentkezés: info@kunymuzeum.hu, telefon: +36 34 381 251, +36 30 331-7520