Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Vendégségben a múzeumban – Záróprogram

Sváb lakodalom volt a múzeum udvarán. Ugyan a valóságban nem kelt el senki, de Vértessomló kultúrcsoportjai és hagyományőrzői egy minden szempontból hiteles lakodalmast mutattak be a Vendégségben a múzeumban program keretében. Többször átérezhettük, hogy mennyi rítus és szokás határozta meg az emberi élet egyik legfontosabb fordulópontját. Az igazán nagyszerű élményt hagyományos sváb lakoma: káposzta, bor és desszert követte. A mulatság pedig egészen sötétedésig tartott, a Szomori Fiúk zenekar kíséretével. Köszönjük a résztvevőknek, a szervezőknek és mindenkinek, aki a program megvalósulását segítette.

Városkép