Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Vendégségben a múzeumban – Vértestolna bemutatkozik

4. rendezvény: Tánc, vidámság, asszonyok

A Vértestolna Községi Német Nemzetiségi Önkormányzat és a Német Nemzetiségi Múzeum szeretettel meghívja Önt 2017. június 30-án 17 órától az idei év Vendégségben a múzeum programsorozatának utolsó rendezvényére. Az eseményhez kapcsolódó időszaki kiállítást Vértestolna múltjáról pedig június 26-a hétfőig tekinthetik meg az érdeklődők, majd ezt követően Vértestolna település pénteki napon negyedik alkalommal mutatja be a helyi szokásokat és hagyományokat a múzeum udvarán.

Az esemény programja:

• Lustigi Madl tánccsoport és a gyermek táncosok „Tollfosztás” című műsora
  • Mit viseltek őseink? – Ruhabemutatò
  • Asszonybál – Lustigi Madl tánccsoport előadása
  • vidám kézműveskedés, szövés, horgolás gyerekeknek és felnőtteknek
  • Falvédő kiállítás -Hagyományőrző Egyesület
  • Gyerekrajz kiállítás

A tánccsoport finom sváb süteményekkel kedveskedik a vendégeknek

meghivo