Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Vendégségben a múzeumban – Vértessomló

Április 26-án pénteken megkezdődött az idei év “Vendégségben a múzeumban” sorozata. A program főszereplője ezúttal Vértessomló, aki a helyi hagyományőrző intézmények és magánszemélyek adományaiból gazdag kiállítást nyitott a Német Nemzetiségi Múzeum földszinti termében. A megnyitó program keretében Waldmann-né Baudentisztl Éva, a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának helyettes elnöke és a KEM Németek Önkormányzatának vezetője kiállításmegnyitó beszédet mondott és hangsúlyozta a hagyományok átadásának fontosságát. Vértessomló településsel és a kiállítással Pfiszterer Zsuzsa jóvoltából ismerkedhettünk, aki egyben az édesanyjával együtt a tárlat rendezője volt. A program során bemutatkozott a Vértessomlói Német Nemzetiségi Dalkör, valamint a Tánccsoport.

3 alkalommal találkozhatunk még a településsel, következő programjukra május 17-én kerül sor.