Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Sima bejegyzés

Vendégségben a Múzeumban – Szomód 2013.

Május 31-én délután ismét szélesre tárultak a Német Nemzetiségi Múzeum kapui. A „Vendégségben a múzeumban” című rendezvénysorozat mostani állomásán a Szomódi Német Nemzetiségi Önkormányzat a legfiatalabbakat szólította meg.

A rendezvény a Százszorszép Óvoda és az Íriszkert Általános Iskola tánccsoportjának műsorával kezdődött. Ezt követően a gyerekek német tematikájú foglalkozásokon vehettek részt (ennek keretében népi játékokat játszhattak, valamint különféle fejtörőket oldhattak meg), illetve a felnőttekkel együtt rophatták a táncot a hagyományos sváb muzsika hangjaira.

Búzer András, a Szomódi Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke és Schmidtmayer Richárd megbízott múzeumigazgató egyaránt hangsúlyozta, hogy nagyon fontos, hogy már a legkisebbek is megismerkedhessenek játékos formában a múzeummal, hogy később a pozitív élmények hatására aktív múzeumba járó felnőttek legyenek – ezt a célt szolgálta a gyereknap kapcsán megrendezett program.

vendegsegben a muzeumban_2013