Vendégségben a múzeumban – Másodszor mutatkozott be Vértessomló

2019. május 17-én második alkalommal mutatkozott be Vértessomló “A Vendégségben a múzeumban” című program keretein belül. A pénteki esemény középpontjában az iskola állt, ahol a gyerekek talán a legtöbbet tanulják meg településük német hagyományairól. Ismereteiket a Német Nemzetiségi Általános iskola gyermektánccsoportja mellett Bocsi Réka klarinétjátékával, Wohl Zsófia és Hajgató Flóra versével, Bonnár Hanna énekével, Haász Hanna, Igó Dani és Takács Szofi mondókákkal, továbbá Orloivits Martin iskolatörténetével és Krüpl Fanni, valamint Krüpl Franci jelenetével mutatták be az érdeklődőknek.

A program kezdetén Menoniné Pillmann Teréz a Komárom-Esztergom Megyei Német Önkormányzatok Szövetsége nevében köszöntötte a résztvevőket.

A következő alkalommal, június 21-én a település színjátszóival ismerkedhetünk meg.