Várostörténeti vetélkedő „A Nagy Utazás”

2212

2014-ben a Városjáték (Várostörténeti vetélkedő) során ezúttal a Német Nemzetiségi Múzeumban várjuk egy hihetetlen játékra a gyerekeket. A vetélkedő tárgya tehát a hon-és népismeret (a svábok néprajza).

A korábbi évekhez hasonlóan, két fordulóra számítsatok: először is kaland a terepen, másodszor játék, a zsűri előtt.

A vetélkedő tervezett időpontja május 12. és 13.

A vetélkedőt megelőzi egy 4 fordulós online feladatsor – ez a beugró. A feladatok megoldásához segítség lehet pl. a Magyar Néprajzi Lexikon.  A kéthetenként feltöltött feladványok megtekinthetők a múzeum honlapján, www.kunymuzeum.hu. Illetve a tanárotoknál. Egy hét áll rendelkezésre, hogy elküldjétek nekünk a megoldásokat a monika.busa@gmail.com e-mail címre de lehet papír alapon is eljuttatni a tatai várba a határidő betartásával.

4 fős csapatok jelentkezését várjuk. Március 14-én már fent lesz az első forduló a honlapon és az iskolákban, az első feladattal együtt kérjük írjátok meg a csapat nevét, iskoláját, osztályát, tanárának nevét is. Nem árt, ha valaki jártas a német nyelvben, de természetesen e nélkül is meg tudjátok oldani a feladatokat.

Az első 6 helyezett csapat  vehet majd részt a vetélkedő 2 fordulós döntőjén, a nagy városjátékon.

Várunk benneteket játékunkra,

Tata Város  Önkormányzata

Kuny Domokos Múzeum

Kapcsolattartó:     Szabó Éva

06 30 331 7511

tataimuzeum@gmail.com

A kérdések várható megjelenési időpontjai: III.14.   III.28.   IV.11.   IV.25.