Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Sima bejegyzés

Váratlan ajándék a Német Nemzetiségi Múzeumban

Az április végén nyíló hartai bútor kiállítás hírét megelőzően kaptuk az idei év első örömteli felajánlását.

A hartai bútorfestés utolsó fejlődési korszakát bemutató tárgyegyüttes érkezett a múzeumba. Új tárgyaink Várgesztesről származnak, de keletkezésük és eredeti használatuk helyszíne Harta volt. A stílusújításoknak köszönhetően a bútorok festése körkörös elrendezésű, élénk színű, teljes felületet kitöltő díszítés, melyben a kövérkés virágok és szívek dominálnak. Megtalálható rajtuk a madár motívum is, viszont a korábbi stílus fontos jegyei, mint a csillag, vagy a geometrikus alakzatok már eltűntek róla. Tavasszal nyíló kiállításunkban a gyönyörűen festett tárgyainkkal közelebbről is találkozhatnak.