Váratlan ajándék a Német Nemzetiségi Múzeumban

IMG_3252

Az április végén nyíló hartai bútor kiállítás hírét megelőzően kaptuk az idei év első örömteli felajánlását.

A hartai bútorfestés utolsó fejlődési korszakát bemutató tárgyegyüttes érkezett a múzeumba. Új tárgyaink Várgesztesről származnak, de keletkezésük és eredeti használatuk helyszíne Harta volt. A stílusújításoknak köszönhetően a bútorok festése körkörös elrendezésű, élénk színű, teljes felületet kitöltő díszítés, melyben a kövérkés virágok és szívek dominálnak. Megtalálható rajtuk a madár motívum is, viszont a korábbi stílus fontos jegyei, mint a csillag, vagy a geometrikus alakzatok már eltűntek róla. Tavasszal nyíló kiállításunkban a gyönyörűen festett tárgyainkkal közelebbről is találkozhatnak.