Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Újabb tárgy a Német Nemzetiségi Múzeumban

2013. év végén új műtárggyal gyarapítottuk a Német Nemzetiségi Múzeum gyűjteményét. Intézményünk egy 1898-as datálású német kelengyeládát vásárolt. A láda története még feltáratlan, díszítése viszont sok érdekes kérdést tartogat. A geometrikus elrendezésű körökbe foglalt olasz korsók különleges szimbólumokat fognak közre. A központi körben látható datolyapálmát gyakorta sorolják az élet jelképei közé, illetve a másik jól látható cédrusfenyő szintén az örök élet szimbóluma. A láda leginkább a Tolna megyei Mekényesről származó kelengyeládánkkal mutat hasonlóságot, ezt erősíti a mindkettőre jellemző keleties jellegű központi motívum.