Ösztöndíj múzeumi kulturális asszisztens számára

nnm

A tatai Német Nemzetiségi Múzeum (Kuny Domokos Múzeum) pályázatot hirdet kulturális asszisztens részére a Digitale Geschichtswerkstatt (Digitális Történeti Műhely) című határozott idejű projektben való részvételre.

Az ösztöndíj időtartama és célja: 2016. május 1. – 2016. december 31.

A tatai Német Nemzetiségi Múzeum célja, hogy a múzeum közművelődési és tudományos küldetését a fiatal generációk számára vonzó módon hozzáférhetővé tegye, és aktuális, releváns, időszerű kérdések (pl. többnyelvűség, mobilitás, kényszermigráció, generációváltás a hagyományőrzésben, sport mint identitásmarker… stb.) múzeumi feldolgozásával a gyűjtemény digitális tartalom-szolgáltatását bővítse. Az asszisztens a projekt keretében a magyarországi német kisebbség történetét és kultúráját feldolgozó, tudományosan hiteles, szerkesztett, szabadon hozzáférhető, rugalmasan felhasználható anyagait szerkeszti és teszi közzé – online és offline.
A kulturális asszisztens – a projektkoordinátor segítségével – önállóan választja ki és dolgozza fel a jelenkori témákat, és szerkesztett kép-hang-szöveg-anyagokat állít össze. A projekt futamideje alatt havonta legalább egy téma feldolgozása kötelező. Kívánatos a témák kiválasztásánál és kidolgozása során a magyarországi német kisebbséghez kötődő, formális és informális ifjúsági csoportokkal való együttműködés.

Pályázati feltételek:

Min. megkezdett kultúra-, bölcsész- vagy társadalomtudományi MA-tanulmányok, magyar és német nyelvtudás
A Digitale Geschichtswerkstatt kulturális asszisztense ismeri a magyarországi németek történetét és kultúráját, ismeri a többségi- és kisebbségi társadalmat érintő aktuális kérdéseket és problémákat, képes általában a múzeumi online-portálok (Europeana, LeMO, DDB… stb.) használatára. A kulturális asszisztens képes különböző korosztályú fiatalokkal való projektmunkára. Használja a közösségi médiát.

Benyújtandó pályázati anyagok:

motivációs levél, életrajz, iskolai végzettséget, tanulmányokat és nyelvtudást igazoló dokumentumok (pdf formátumban)

Az ösztöndíjas

az IfA 400 euro nagyságú havi ösztöndíjában részesül
részt vesz az IfA által vezetett továbbképzésen 2016 novemberében (Stuttgart)
programzáráskor munkájáról és tapasztalatairól összefoglalót nyújt

A jelentkezés határideje: 2016. április 3.

A pályázatok beküldendők a következő címre: klara.kuti.dr@gmail.com, Kuti Klára PhD, muzeológus, Német Nemzetiségi Múzeum, Tata, 2890, Alkotmány u. 1.