Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Sima bejegyzés

„Nem itt lakom, hanem itt élek…” – Vendégségben a múzeumban III.

Június 21-én pénteken a vértessomlói diákszínjátszó csoport mutatkozott be a “Vendégségben a múzeumban” című program keretében. 25 gyermek és fiatal részvételével ismerkedhettek a rendezvény résztvevői Vértessomló múltjával és jelenével. A kisebbek csoportja mutatta be a település történetét, amelyet a forrásokra alapozva, de izgalmas történetbe ágyazva Berki Béláné Zsuzsi néni írt meg a fiataloknak. A vértessomlói nemzeti ünnepek hangulatát a nagyobbak egy palotás előadással jelenítették meg, ami egészen egyedi jelenet volt a Német Nemzetiségi Múzeum rendezvénysorozatában.