Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Meghívó – A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja

A tatai Német Nemzetiségi Múzeum tisztelettel meghívja a magyarországi németek emléknapján tartandó megemlékezésre.

Időpont: 2020. január 18. szombat, 17 óra
Helyszín: Német Nemzetiségi Múzeum (Tata, Alkotmány utca 1.)

A megemlékezés programja:
„Kollektíven” a tatai Talentum Gimnázium diákjainak a műsora.
A programban közreműködik a Környei Német Nemzetiségi Dalkör.
Köszöntőt mond: Waldmann-né Baudentisztl Éva, a KEMNÖ elnöke.
18 órakor mise a Kapucinus Templomban a Magyarországról elhurcolt németekért, és mindazokért, akiket nemzetiségi származásuk miatt jogaiktól megfosztottak.

Városkép