Középpontban a Víz – múzeumpedagógiai foglalkozásaink

20160308_154244

A Kuny Domokos Múzeum múzeumpedagógiai programjának középpontjába az idei évben a víz került. Év elején elküldtük felhívásunkat a pedagógus kollégáknak, megszólítva ezzel a diákokat, hogy vegyenek részt a 4 alkalmas programjainkon. Az alkalmak témája más és más, de mindig a vízzel kapcsolatos. Első alkalommal a tatai várban, a geológia szemszögéből közelítettünk a témához, játékos kísérletekkel, ismeretterjesztő előadásokkal.
Most a vizes mesterségek (vízimalmok) kerülnek bemutatásra, melynek helyszíne a Német Nemzetiségi Múzeum. A gyerekeknek lehetőségük van kis molnárként tevékenykedni, kötényt kötve, zsákokat cipelve, kézi malomkővel búzát őrölni, kézműveskedni is. Emellett meghallgathatják a malom történetét és sok érdekességet a múzeumról.