Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Karácsonyvárás és betlehem kiállítás megnyitó a múzeumban

Pénteken este a Tatai Német Nemzetiségi Önkormányzat német nyelvű szentmiséjét követően került sor az idei év karácsonyváró műsorára a Német Nemzetiségi Múzeumban. Vértessomló település karácsonyi ünnepkörhöz tartozó szokásait Pfiszterer Zsuzsanna mutatta be az érdeklődőknek, majd gyerekek játszották el a német nyelvű köszöntőt, amellyel szenteste járják a falut. Az előadásokkal együtt “Dürfen die Chriskindl rein” című karácsonyi fotókiállításunkat, valamint a Gerlingeni Városi Múzeum különleges betlehem kiállítását nyitottuk meg, amely 2019. január 6-ig látogatható az épület földszintjén.