Bor, zene és férfiak a harmadik „Vendégségben a múzeumban” programon

IMG_2314

Június 26-án pénteken Vértestolna harmadik alkalommal mutatkozott be a tatai Német Nemzetiségi Múzeum „Vendégségben a múzeumban” rendezvényén. Az eseményre nagy számban érkeztek a látogatók és mindenki érdeklődéssel várta a műsort, amelyet a helyi zenészek erre az alkalomra összeállt zenekara kísért végig. Erre az alkalomra a Borbaráti Kör borkóstolóval, míg Nyugdíjas klub egy helyi sváb étellel – krumpligombócos bablevessel – készült. A kultúrműsorral egybekötött borkóstoló során háromféle vértestolnai pincében készült borral ismerkedhettünk, amelyek mindegyike borversenyen szerzett minősítést. A programot tovább színesítette a külön erre az alkalomra elkészített tárlat a vértestolnai egyesületekről, illetve Schmidt Vilmos kovácsmester bemutatója a kovácsmesterségről. Míg a felnőttek a borokat kóstolták, a gyerekek a kovácsmesterség fortélyai mellett a Német Nemzetiségi Múzeumban a malomépülettel, a vízimalmokkal ismerkedtek, és kézi őrlőkővel lisztet készítettek.

Az idei év Vendégségben a múzeumban sorozata 2017. június 30-án a vértestolnai záróprogrammal ér véget.