„A nagy utazás” Tájékoztató a városjátékkal kapcsolatban

A RÉSZTVEVŐ CSAPATOK

Lezárultak az online előkészítő feladatok, megérkeztek a megfejtések, és ennek alapján tájékoztatjuk a csapatokat, hogy a városjáték két napos döntőjébe a legjobb megoldásokat beküldő csapatok közül az alábbiak kerültek be:

1. Névtelen hősök, Fazekas iskola 7. o.
  2. Tatai csibészek, Kőkúti iskola 5. a.
  3. Időutazók, Fazekas iskola 7. o.
  4. Kecske bástya, Kőkúti iskola 5. a
  5. A honismeret hősei, Vaszary iskola 5. e
  6. Vikingek, Kőkúti iskola 7. b

Őket várjuk a városjátékra.

HÉTPRÓBA

A játék „hétpróbája” május 12-én, hétfőn zajlik, a város utcáin. Kérjük a fent megjelölt csapatokat, hogy május 12-én a Német Nemzetiségi Múzeumban jelentkezzenek (Tata, Alkotmány utca 1.), az alábbi időpontokban. Kérünk az időjárásnak megfelelő, kényelmes ruházatot, tízórait, ezen felül pedig a fiúk hozzanak fekete kalapot, a lányok kötényt magukkal.

A Német Nemzetiségi Múzeumba érkezés időpontja:

1. csapat: 8.30
  2. csapat: 9.00
  3. csapat: 9.30
  4. csapat: 10.00
  5. csapat: 10.30
  6. csapat: 11.00

A játék kb. 2 és fél órás. (A gyorsaság a játék során nem számít.)

VETÉLKEDŐ

A játék másnapi fordulója a Német Nemzetiségi Múzeumban zajlik, a zsűri előtt. Május 13-án 10 órakor kezdődik ez a játék, gyülekezés valamennyi csapat számára fél 10-től. Ugyanúgy hozzátok a kalapot és a kötényt!

Ez a forduló kb. két órát vesz igénybe.

FELKÉSZÜLÉS

Az idei vetélkedő témája az Esterházy-birtok betelepítése, a német telepesek érkezése, néprajz általában: népi életmód, szokások, lakáskultúra, viseletek.

Felkészülésetekhez adunk segítséget:

Hon- és népismeret könyveteket forgassátok, emellett nyissátok ki Varga Istvánné: Tata lépten-nyomon c. tankönyvét a 203. oldalon! Esterházy József életrajzával meg kell ismerkednetek! Hasznos lehet, ha a Néprajzi Lexikon alábbi szócikkeit megnézitek: patakmalom, molnár, sütőipar, sütőlapát, sütőteknő, fazekasság, csutora, karám, vincellér, szőlőművelés, szőlőmetszőkés, piac, búcsú, szentsarok, háromosztatú ház, kályha, szobaberendezés.

Szeretettel várunk benneteket! Ne felejtsétek el a kalapokat/kötényeket!

A felkészítő tanárokra is számítunk!

Szurkolókat korlátozott számban szívesen látunk.

Jó felkészülést kívánunk!