Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja

Múzeumunkban 2016. jan. 19-én megemlékeztünk a magyarországi németek kitelepítéséről. A múzeum, az emlékezet helye, minden generációt összeköt: a közös élmény generációit, a hosszú hallgatásra kötelezett generációkat és a közös megemlékezés generációit. Az ünnepségen történeti tényeket és forrásokat értelmezett Ritter György történész. A jelenkori társadalom képviseletében Dr. Kancz Csaba kormánymegbízott emlékeztetett a személyes és családi történetek jelentőségére, és Kuti Klára muzeológus felhívta a figyelmet arra, hogy a múzeum a találkozás és a párbeszéd helyszíne. A legfiatalabbak – az Eötvös Gimnázium német tagozatosai – zenével, tánccal, verssel és egész lényükkel tették teljessé az estét.

Városkép