A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja

IMG_1619

Múzeumunkban 2016. jan. 19-én megemlékeztünk a magyarországi németek kitelepítéséről. A múzeum, az emlékezet helye, minden generációt összeköt: a közös élmény generációit, a hosszú hallgatásra kötelezett generációkat és a közös megemlékezés generációit. Az ünnepségen történeti tényeket és forrásokat értelmezett Ritter György történész. A jelenkori társadalom képviseletében Dr. Kancz Csaba kormánymegbízott emlékeztetett a személyes és családi történetek jelentőségére, és Kuti Klára muzeológus felhívta a figyelmet arra, hogy a múzeum a találkozás és a párbeszéd helyszíne. A legfiatalabbak – az Eötvös Gimnázium német tagozatosai – zenével, tánccal, verssel és egész lényükkel tették teljessé az estét.