Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

A magyarországi németek kitelepítésének emléknapja

A magyarországi németek második világháborút követő kitelepítésére emlékeztünk a Német Nemzetiségi Múzeumban január 19-én. A program során beszédet mondott Harasta Renáta a MNOÖ Komárom-Esztergom Megyei Regionális Irodájának vezetője. A Tatai Református Gimnázium tanulói, Fehér Enikő és Buzer Vanessza irodalmi alkotásokat olvastak fel magyar és német nyelven, az Eötvös József Gimnázium német nemzetiségi zenekara pedig dalokkal járult hozzá megemlékezéshez. A programot, amely jelentős érdeklődés mellett zajlott, idén harmadik alkalommal szervezte meg a Német Nemzetiségi Múzeum és a Tatai Német Nemzetiségi Önkormányzat.

Városkép