FELHÍVÁS ADATGYŰJTÉSRE – TATAIAK és TÓVÁROSIAK a NAGY HÁBORÚBAN

1_vh_tata

Az Európa, és ezzel Magyarország történelmét döntően befolyásoló első világháború centenáriumának éveit éljük. Az évforduló kapcsán Tata Város Önkormányzata és a Kuny Domokos Múzeum egy jövőre elkészülő kiadványban szeretné megjelentetni a Nagy Háborúban részt vett tatai, és az akkor még különálló tóvárosi katonák neveit.

Az adatgyűjtemény elkészítése számos forráscsoport bevonásával készül, aminek fontos részét képezik a lakosság birtokában lévő dokumentumok (behívóparancs, fotó, hadszíntérről érkezett levél, stb.), melyekkel igazolható egy katona hősi halála, vagy részvétele a háborúban. Amennyiben segítségünkre kívánnak lenni, a rendelkezésükre álló adatokat és dokumentumokat az alábbi elérhetőségre küldhetik meg:

Személyesen: Német Nemzetiségi Múzeum Tata, Alkotmány utca 1.

E-mail: titkarsag@kunymuzeum.hu

Telefon: 06/34-487-682

Levelezési cím: Kuny Domokos Múzeum 2890 Tata, Öregvár Váralja utca 1-3.

(Kérjük, az eredeti iratokat, azok sérülékenységére való tekintettel, csakis fénymásolatban vagy digitalizált formába szíveskedjenek elküldeni. A múzeum munkatársai szívesen közreműködnek a dokumentumok digitalizálásában, azt kérésre visszaszolgáltatják.)

A Kuny Domokos Múzeum örömmel veszi, ha az eredeti dokumentumokat felajánlják a múzeum gyűjteménye számára.

Veszteségkutatás adatlap
26.0 KiB