Tata? Tóváros? – Tatatóváros! kiállítás megnyitó

November 25-én ünnepélyes keretek között megnyílt új időszaki kiállításunk „Tata? Tóváros? – Tatatóváros!” címmel, az 1938-as városegyesítés 80. évfordulója alkalmából. A megjelenteket – köztük egy kilenc fős küldöttséget a németországi Gerlingen testvérvárosból, Georg Brenner polgármester vezetésével, valamint egy négy fős delegációt a csehországi Bystricéből, Roman Wróbel polgármester vezetésével – Dr. Schmidtmayer Richárd múzeumigazgató, valamint Michl József polgármester köszöntötte. A tárlatot Dr. Rabár Ferenc történész nyitotta meg. Az esemény kulturális részében az Esterházy Énekegyüttes lépett fel, majd a hivatalos rész magyar és német nyelvű tárlatvezetéssel zárult.

A kiállítás 2019 márciusáig tekinthető meg a tatai vár időszaki kiállítótermeiben.