Tata-Tóváros és Vidéke Ipartestület emlékei

IMG_1420

2017. május 10-én új időszaki kiállítás nyílt a Tatai Várban, melynek témája az 1886-ban alakult Ipartestület emlékeinek bemutatása. 2016-ban a Kuny Domokos Múzeumot azzal a kéréssel kereste meg a Tatai Helytörténeti Egyesület, hogy a 130 éves megalakulás emlékére foglalkozni kellene a Tatai Ipartestület történetével. Az egy éves munka során ugyan nem lehetett teljes képet alkotni a céheket felváltó szervezet működéséréről, viszont számos egykori tatai kézműves munkásságáról sikerült részelteket megismerni. A gyűjtések során a múzeum a Tatai Helytörténeti Egyesülettel együttműködve, közösségi szolgálatos diákok bevonásával kísérletet tett a városi kézművesek emlékeinek felkutatására. A gyűjtés eredménye pedig a június 20-ig látogatható időszaki kiállítás, amely egymással párhuzamosan mutatja be a magántulajdonban lévő egykori és mai kézművesek munkáit és emlékeit, a múzeumi tárgyakkal. A tárlat célja pedig feltenni azokat a kérdéseket, amelyekkel városunk közelmúltjának egy kis részlete megismerhetővé válik.