Szent Balázs napján a tatai Szent Balázs templomról

Névtelen-12

Tata Város Önkormányzata és a Kuny Domokos Múzeum szeretettel meghívja 2017. február 3-án 16.00 órakor a Városháza dísztermébe a Szent Balázs napján a tatai Szent Balázs templomról rendezett tudományos előadásokra.

A tatai múzeum munkatársai 2015-ben a Kossuth téren a tér rehabilitációjához kapcsolódóan megelőző feltárást végeztek, amely során előkerültek a középkori eredetű, a 18. század közepén Szent Balázs tiszteletére szentelt templom és temető maradványai. Az előkerült leleteket restaurálták és különböző vizsgálatoknak vetették alá, s mára lehetővé vált, hogy a szélesebb érdeklődő közönség is megismerkedhessen az ásatás legújabb eredményeivel.

A konferencia programja:

Dr. Schmidtmayer Richárd:
A Kossuth téri Szent Balázs templom és temetőrészlet feltárása 2015-ben

Kürthy Dóra:
A Szent Balázs templom építőköveinek archeometriai vizsgálata

Dr. Rabár Ferenc:
Szent Balázs tisztelete Magyarországon

Havassy Bálint:
Szentélmények a katolikus egyház liturgiájában

László Orsolya:
Tata, 17-18. századi népessége, a Kossuth téren feltárt temetőrészlet embertani feldolgozásának tükrében

Perger Andrea: