Sikeresen zárult a Múzeumok Őszi Fesztiválja

IMG_2367

A szeptember végén indult és november elejéig tartó programsorozaton nyolc különböző helyszínen vártuk programjainkkal az érdeklődőket.

Az Utazó Múzeum programunk alatt négy helyszínen múzeumi standot építettünk a város forgalmasabb részein, ahol muzeológusaink bemutatták gyűjteményük egy-egy kedves műtárgyát. A gyűjteményekhez külön kérdéssort is összeállítottunk, amelyre a helyesen válaszolók új múzeum logós ajándéktárgyakat kaptak emlékbe.
Októberben minden szombat délután a tatai várostörténeti sétáink alkalmával a résztvevők megismerhették az egykori Tata főterét és a régi óvárost is. A harmadik sétán földtörténeti barangolást tettünk a Kálvária-dombon, majd a programsorozat a Tóparti panoráma sétájával zárult.