Régészeti témájú időszaki kiállítások a tatai várban

IMG_3028

Egyedülálló eseményként – a magyarországi múzeumokban szinte elsőként – a tatai Kuny Domokos Múzeumban egyszerre két időszaki kiállítás nyílt 2016. április 21-én. Mindkettő témáját tekintve kötődik a régészethez, az érintett korszakok is közeliek egymáshoz. Az első „Vithánvár omladékai” című a már évek óta folyó vitányvári ásatások eredményeit, a vár történetét, az előkerült leletanyagot mutatja be, ezzel betekintést nyújtva a 13–16. század tárgyi kultúrájába is.

A másik időszaki kiállítás már a 16. század hangulatát idézi, címe: Kultúrák határán – Étkezés
megyénk végváraiban a török korban. Itt megismerhetők lesznek a török és a magyar katonák étkezési szokásai, ételei, az étkezésekhez használt edényei, valamint korabeli recepteket is megismerhet a kiállítást megtekintő látogató.

Mindkét kiállítás előreláthatólag 2016. június végéig tekinthető meg.