Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Óvodások a Német Nemzetiségi Múzeumban

Megkezdtük Szüreti bál a múzeumban címmel meghirdetett múzeumi programunkat, melynek során az óvodásoknak mutatjuk meg a Német Nemzetiségi Múzeumot.  A foglalkozásokkal egyben kapcsolódunk a Múzeumok Őszi Fesztiválja Óvodapedagógusok napja programjához. Elsők között a Vértessomlói Német Nemzetiségi Óvodából és a tatabányai Német Nemzetiségi Óvodából érkeztek hozzánk kisgyerekek, akik közül sokan első alkalommal ismerkedtek a múzeumban megszerezhető élményekkel. A nagycsoportos óvodásokkal közösen fedeztük fel a múzeum állandó kiállításának tárgyait, majd egy kis falusi közösséget alkotva eljátszottuk a szüreti felvonulást.

„Gyere be a múzeumba” címmel írt ki pályázatot az EMMI Járásszékhely települési önkormányzatok által fenntartott múzeumok szakmai támogatására. A pályázaton utazó múzeumi programokat illetve óvodások számára kialakított foglalkozásokat lehetett megcélozni. Az elnyert pályázati forrásból támogatott foglalkozásaink célja, egyrészt, hogy a Tata környéki kisebb településeken élő gyermekek eljuttassanak múzeumba.

Városkép