Óvodások a Német Nemzetiségi Múzeumban

nevtelen-1

Megkezdtük Szüreti bál a múzeumban címmel meghirdetett múzeumi programunkat, melynek során az óvodásoknak mutatjuk meg a Német Nemzetiségi Múzeumot.  A foglalkozásokkal egyben kapcsolódunk a Múzeumok Őszi Fesztiválja Óvodapedagógusok napja programjához. Elsők között a Vértessomlói Német Nemzetiségi Óvodából és a tatabányai Német Nemzetiségi Óvodából érkeztek hozzánk kisgyerekek, akik közül sokan első alkalommal ismerkedtek a múzeumban megszerezhető élményekkel. A nagycsoportos óvodásokkal közösen fedeztük fel a múzeum állandó kiállításának tárgyait, majd egy kis falusi közösséget alkotva eljátszottuk a szüreti felvonulást.

„Gyere be a múzeumba” címmel írt ki pályázatot az EMMI Járásszékhely települési önkormányzatok által fenntartott múzeumok szakmai támogatására. A pályázaton utazó múzeumi programokat illetve óvodások számára kialakított foglalkozásokat lehetett megcélozni. Az elnyert pályázati forrásból támogatott foglalkozásaink célja, egyrészt, hogy a Tata környéki kisebb településeken élő gyermekek eljuttassanak múzeumba.