Kuny Domokos Múzeum, Vár

Kedd - péntek: 10.00 - 18.00
Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Kétszer is feltárultak a kazamaták titkai

Az elmúlt hétvégén két alkalommal – szombaton és vasárnap – invitáltuk különleges „tárlatvezetésre” látogatóinkat. „A kazamaták titka” címet viselő közel másfél órás séta során látogatóink olyan helyekre léphettek be a tatai vár udvarán, ahová csak kivételes alkalmakkor tekinthetnek be az érdeklődők. Ilyen alkalmat nyújtott a november 10-ig zajló Múzeumok Őszi Fesztiválja is.

Nagy Roland történész, kommunikációs munkatárs vezetésével a mindkét nap szép számmal összegyűlt érdeklődők átfogó ismertetést hallhattak a tatai vár építés- és eseménytörténetéről a Fellner-kapunál. Ezt követően végigsétálva a külső vár török-kori építményeinél és bástyáinál kinevezett állomásokon, végül a Pálffy-kazamatát, illetve a Török-kori bejáratot tekintették meg, felfedezve a ritkán megnyíló helyiségek titkait.

Az esemény dátumának kiválasztása sem volt véletlen: 1597. október 13-a hajnalán a török hadak öt napos ostroma után adták fel védői a tatai várat. Így sétáink egyúttal megemlékeztek a tizenöt éves háború eme számunkra kiemelten fontos ostromának évfordulójáról is.

Fotóink az október 13-i sétán készültek.