Kalandozások az őskorban – A Porhanyóbánya titkai

10

A Kulturális Örökség Napjai központi témája az idei évben a Rómer Flóris emlékév kapcsán a „Földbe zárt kincseink” bemutatása volt. A nagyközönség figyelmét ráirányíthattuk a régészeti örökségre és magára a régészetre. Múzeumunk a szombati napra Kalandozások az őskorban – A Porhanyóbánya titkai címmel szervezett előadásokat a várba, melyen neves előadók mutatták be ezt a korszakot. A kamarakiállításban mamutagyar és mamutfogak is megtalálhatóak voltak az érdeklődők és a gyereksereg nagy örömére. A délelőtt folyamán lehetőség volt múzeumpedagógiai foglalkozáson is részt venni, ahol többek között agyagmedálokat készíthettek a gyerekek, melyeket különböző lenyomatokkal díszítettek. A változékony időjárás ellenére sem maradt el a séta Kürthy Dóra vezetésével a tatai Porhanyóbánya lelőhelyre. A résztvevő családok kíváncsian hallgatták a vezetést és érdeklődve figyelték a geológuskalapács használatát. Különösen nagy öröm volt számukra, hogy ők maguk is kincset találtak, melyet a múzeumnak felajánlva gazdagították a gyűjteményt.