Kuny Domokos Múzeum, Vár

Kedd - péntek: 10.00 - 18.00
Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Az idei évben is folytatódik a múzeum TÁMOP pályázata

A TÁMOP-3.2.13-12/1-2013-0070 pályázat keretében újabb témanapra került sor. A középkori kőtár (a vértesszentkereszti monostor faragott kövei), illetve a baji nemesi udvarház és az Árpád-kori körtemplom ásatásának gazdag anyaga adta a hátteret a középkori műveltség és anyagi kultúra, életmód feldolgozására. Az óvodások és a kisebbek egy mese részeseiként (sárkányok, varázslók, és szegény favágók között), a nagyobbak a falu jobbágyaként vagy földesuraként kerülhettek ennek az időben távoli világnak a közelébe. A témanap során képes feladatlapon határozták meg a ma is ismert, vagy épp elfeledett funkciójú, régi tárgyakat, kipróbálhatták erejüket a középkori pénzverésben, és végül a baji rotunda agyagból mintázott, kicsinyített másának kifestése során megalkothattak egy mécsesházikót.

Városkép