Kuny Domokos Múzeum, Vár

Kedd - péntek: 10.00 - 18.00
Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Falkép máskép(p) – falfestészet a gyakorlatban

Útjára indítottuk legújabb programsorozatunkat, melynek célja, hogy megismertessük a múzeumi munka egy szeletét, jelen esetben a restaurálás technikáit a múzeum barát érdeklődőkkel. Első alkalommal Németh Anita Judit festőrestaurátor tartott előadást a vár épületében. A programon résztvevő fiatalok megtudhatták, hogy honnan ered a falfestészet. Megismerhették a különböző korok technikáit egészen az őskori barlangrajzokon, az egyiptomi sírépítmények (piramis, masztaba) és görög és római házak, paloták bemutatásán keresztül, illetve a falképek leválasztásának típusait is.
Majd a gyakorlatban is kipróbálhatták a falkép készítését. Tojástempera-szekko technikát alkalmaztak, ahol a száraz vakolatra kötőanyag – jelen esetben tojássárgája – segítségével vitték fel a pigmentekből kikevert festéket.