Kuny Domokos Múzeum, Vár

Kedd - péntek: 10.00 - 18.00
Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Év ásványa és ősmaradványa kiállítás megnyitó

Az Év ásványa és ősmaradványa programhoz kapcsolódva két vándorkiállítás – rajzpályázat díjazott művei, valamint egy fotókiállítás – érkezett múzeumunkba. Az ehhez az országos programhoz kapcsolódó vándorkiállítás másodszor érkezik hozzánk, és – a tavalyihoz hasonlóan – a formalitásokat elhagyva, egy rendhagyó földrajzóra keretében nyitottuk meg a tárlatot a Kőkúti Általános Iskola diákjainak részvételével. Idén a kiállítás tatai alkotók műveivel is kiegészült, ugyanis a Kőkúti Általános Iskola, valamint a Menner Bernát Alapfokú Művészeti Iskola rajzszakkörös diákjai is készítettek műveket a pályázatra.

A megnyitó keretében a gyerekek megismerkedtek az idei év ásványával, a galenittel, valamint 2019 ősmaradványával, a Komlosaurusszal. Utóbbi megjelenik “A magyar dinók nyomában” című időszaki kiállításban is, így a programot a dinó kiállítás megtekintése zárta.

A rajzok és a fotókiállítás május 19-ig tekinthetők meg a múzeum nyitvatartási idejében, mindenkit szeretettel várunk!