Kuny Domokos Múzeum, Vár

Kedd - péntek: 10.00 - 18.00
Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Digitalizálás a közgyűjteményekben módszertani műhelygyakorlatot tartottunk

A program első részében a múzeumi közgyűjtemények digitalizálásának helyzetét és eredményeit ismertette Schmidtmayer Richárd, a Kuny Domokos Múzeum igazgatóhelyettese. A műhelygyakorlaton külön kiemelték a diákmunka és a MaNDA program együttműködésében elért eredményeket is. A módszertani nap végén bemutatták a Kuny Domokos Múzeum készülő online képeslap gyűjteményét.
A digitalizálási és archiválási kérdések megvitatása után a résztvevők megtekinthették a hamarosan véget érő Virtuális Vártúrák kiállítást.