Cselekvő Közösségek regionális szakmai napja a múzeumban

A Cselekvő Közösségek – Aktív közösségi szerepvállalás projekt (EFOP-1.3.1-15-2016-00001) „Múzeumok együtt a közösségekkel” regionális szakmai napja alkalmából közösségfejlesztésért felelős szakemberek tartottak értekezést a Német Nemzetiségi Múzeumban. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ által vezetett „Cselekvő közösségek – Aktív közösségi szerepvállalás” című EFOP-1.3.1-15-2016-00001 azonosító számú kiemelt projekt keretében elkészült a muzeális intézmények közösségi alapú, társadalmiasított működését támogató módszertani fejlesztés. A szakmai nap célja a módszertan széles körű megismertetése volt a Közép-dunántúli régióban. Színhelyként szolgáló múzeumunk „Vendégségben a múzeumban” című programja és a Kuny Domokos Múzeum társadalmiasitási projektjei is jó gyakorlatként jelentek meg a műhelynap során.