Német Nemzetiségi Múzeum

Hétfő - Csütörtök: 9.00 - 16.00
Péntek: 9.00 - 14.00
Szombat: 9.00 - 17.00

Vasárnap: ZÁRVA, CSOPORTOK SZÁMÁRA, ELŐZETES IDŐPONT EGYEZTETÉS UTÁN LÁTOGATHATÓ!

Időpont egyeztetés: A tervezett látogatás előtt legalább egy nappal. Hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között.

Telefon: (+36) 34/381-251

Sima bejegyzés

Cselekvő Közösségek regionális szakmai napja a múzeumban

A Cselekvő Közösségek – Aktív közösségi szerepvállalás projekt (EFOP-1.3.1-15-2016-00001) „Múzeumok együtt a közösségekkel” regionális szakmai napja alkalmából közösségfejlesztésért felelős szakemberek tartottak értekezést a Német Nemzetiségi Múzeumban. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ által vezetett „Cselekvő közösségek – Aktív közösségi szerepvállalás” című EFOP-1.3.1-15-2016-00001 azonosító számú kiemelt projekt keretében elkészült a muzeális intézmények közösségi alapú, társadalmiasított működését támogató módszertani fejlesztés. A szakmai nap célja a módszertan széles körű megismertetése volt a Közép-dunántúli régióban. Színhelyként szolgáló múzeumunk „Vendégségben a múzeumban” című programja és a Kuny Domokos Múzeum társadalmiasitási projektjei is jó gyakorlatként jelentek meg a műhelynap során.