Kuny Domokos Múzeum, Vár

(+36) 34/381 251

Sima bejegyzés

Bemutatjuk a tardosi Rádió Múzeumot

Tardoson 2001 óta várja a látogatókat Tarnóczy András, aki családi házában rendezte be Rádió Múzeumát. Jelenleg 130 darab működőképes, eredeti állapotára felújított, illetve restaurált berendezéssel rendelkezik, amely 24 évnyi gyűjtőmunka eredménye. A folyamatosan gyarapodó gyűjteményben az 1920-as évektől – a tranzisztoros és félvezetős rádiók kivételével – az 1970-es évekig bezárólag (az elektroncsöves rádiók forgalmazásának megszűnéséig) találhatók magyar és külföldi gyártású készülékek egyaránt.

A gyűjtemény 2016 októberében múzeumunk tulajdonába került, így állományunk jelentős műszaki műtárgyakkal gyarapodhatott. Legújabb fejlemény, hogy múlt pénteken a tárlatnak helyet adó ház új, beépített világítással rendelkező reklámtáblát kapott, lecserélve a már megkopott régit.

A kiállítás a mai napig eredeti gyűjtői környezetben, Tardoson látogatható, hétfő kivételével minden nap 10 és 18 óra között. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!