Kuny Domokos Múzeum, Vár

Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

ASZTROFOTOGRÁFIA – Tudomány és ismeretterjesztés a Monarchiában és ma

Új időszaki kiállítás nyílt a Kuny Domokos Múzeumban június 15-én, Gothard Jenő (1857-1909), a kiváló magyar asztrofotográfus emlékére. A kiállítás egy országos szakmai konferencia keretében nyílt meg, amelyen az előadók Gothard Jenő sokszínű munkásságát, eredményeit mutatták be. Ezen kívül még számos érdekes témában hallhattunk előadásokat, pl. planetáris ködökről vagy magáról az asztrofotográfiáról is. Külön megtiszteltetés volt intézményünk számára, hogy a megjelentek között köszönthettük Dr. Almár Iván csillagász-űrkutatót, aki többek között a Magyar Tudományos Akadémia emeritus kutatója és a Nemzetközi Asztronautikai Akadémia tiszteleti tagja. Tudományos munkájáért számos díjat és elismerést kapott.

Az Asztrofotográfia – Tudomány és ismeretterjesztés a Monarchiában és ma című kiállítás július 11-ig tekinthető meg a múzeum nyitvatartási idejében.