A szépség és a reklám – kiállítás megnyitó a várban

Nagy érdeklődés kísérte a múzeumunkba érkezett új vándorkiállítás megnyitóját. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum „A szépség és a reklám” címet viselő tárlata a divat és a nőideál változását mutatja be az 1900-as és az 1940-es évek közötti időszakban ruhadarabok, reklámplakátok és aprónyomtatványok segítségével. A kiállítás ünnepélyes megnyitójára a tatai vár zsúfolásig megtelt lovagtermében került sor, ahol az érdeklődőket a Kuny Domokos Múzeum gyűjteményébe tartozó korabeli lemezjátszó fogadta, melyet nyitányként dalra is fakasztottunk. Elsőként Dr. Schmidtmayer Richárd, múzeumunk igazgatója köszöntötte a vendégeket, majd Michl József polgármester adta át nőnapi jókívánságait a jelenlévőknek. Végül Rédey Judit, a kiállítást kölcsönző múzeum kurátora tekintette át az említett korszak divatjának változását, a reklám szerepének átértékelődését. A tartalmas beszédek között külön érdekességként a megjelentek megcsodálhatták intézményünk korhű ruhákba öltözött munkatársait, majd a megnyitót a tatai Savoy Táncklub táncevolúciós bemutatója zárta. A hivatalos esemény után Kulich Julianna, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum muzeológusa vezette végig a tárlaton az érdeklődőket. A kiállítás április 29-ig tekinthető meg a tatai vár időszaki kiállítótermeiben. Múzeumunk ezúton is köszönetét fejezi ki támogatóinknak, akik nélkül ez az esemény nem jöhetett volna létre: a Tatai Városgazda Nonprofit Kft.-nek, a Gombos Agrodiszkont Plusz Kft.-nek, a Karát Fehérnemű üzletnek, az Extreme Park Környezetépítő Kft.-nek, a MonArt Ruhakölcsönző Stúdiónak, valamint a Simecz Pincészetnek.

vol01