A szépség és a divat napja

Múzeumunk április 14-én, szombaton tematikus napot szervezett „A szépség és a reklám” című vándorkiállításhoz kapcsolódva, „A szépség és a divat napja” elnevezéssel. A legkisebbeket a tatai vár udvarán kézműves foglalkozásokkal vártuk, ahol ékszereket és kiegészítőket készíthettek a délutáni divatrevün bemutatásra kerülő – szintén saját készítésű –, újrahasznosított anyagokból készülő ruhadarabjaikhoz. A nagyobbaknak eközben előadásokkal készültük az említett vándorkiállítás díszletei között. Az érdeklődők Dományi Virág előadásával megismerhették a történelem során ikonikussá vált végzet asszonyait, majd helytörténeti érdekességként Nagy Rolandtól az 1930-as évek tóvárosi Anna-báljairól hallhattak. Az előadások után bemutatásra került az egykori Esterházy-pezsgőgyár múzeumunk gyűjteményében őrzött táncrendje is, melyet nagy érdeklődés fogadott. Az „úri huncutságokkal” tarkított szieszta során a gyermekek megkóstolhatták Frida Kahlo narancsos süteményét, valamint többféle ízesítésű szörppel olthatták szomjukat. A délután további szakasza az 1920-as éveket megidéző divatrevüre való készülődéssel telt, majd a program zárásaként az elkészült ruhakölteményeket magukra öltve a gyerekek büszkén megmutatták alkotásaikat a vár körüli járókelőknek.