Kuny Domokos Múzeum, Vár

Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Sima bejegyzés

“A magyar dinók nyomában” kiállítás megnyitó

December 14-én, pénteken nyílt meg „A magyar dinók nyomában” című új időszaki kiállítás a Kuny Domokos Múzeumban.

A kiállítás a Magyar Dinoszaurusz-kutató expedíció kiemelt kutatási helyszínét, Iharkutat mutatja be. 85 millió évvel ezelőttre, a Bakony akkor még teljesen más képet mutató környezetébe kalauzoljuk el a látogatót; ásatási leletekkel, képekkel, rekonstrukciós rajzokkal, valamint 3D animációval mutatjuk be az akkori növény- és állatvilágot, kiemelt szerepet adva a magyar dinoszauruszoknak. Egy kicsinyített ásatási területen pedig bárki kipróbálhatja magát paleontológusként.

A megnyitón nagy számmal vettek részt az Eötvös Gimnázium, valamint a Talentum Szakgimnázium diákjai. A megnyitó keretében mondott köszönetet múzeumunk a Talentum Szakgimnázium tanulóinak és oktatóinak, akik dekorációs és arculat-tervezési tevékenységükkel az utóbbi időben nagymértékben segítették intézményünk munkáját, megalapozva a további sikeres együttműködés lehetőségét.

„A magyar dinók nyomában” című kiállítás előre láthatólag 2019 áprilisának végéig lesz megtekinthető.