Kuny Domokos Múzeum, Vár

Kedd - péntek: 10.00 - 18.00
Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

A háború pillangói – kiállítás megnyitó

Szeptember 13-án megnyílt múzeumunk új vándorkiállítása, amely „A háború pillangói – Tábori bordélyok a Nagy Háborúban” címet viseli. A Kecskeméti Katona József Múzeum tárlata Szabóné Bognár Anikó és Dr. Végh Katalin muzeológusok kurátori munkája nyomán az I. világháborús centenáriumhoz kapcsolódik. A mai napig aktuális és fontos kérdéseket felvető kiállítás mind történelmi, orvostörténeti, mind néprajzi, szociológiai szemszögből járja körül a nem mindennapi témát. A megjelent érdeklődőket és magát a tárlatot Móser Tamás tudományos titkár köszöntötte, majd a jelenlévők Nagy Roland történész tárlatvezetésével ismerhették meg a kiállítás izgalmasabb darabjait, a szemléltető installációk mögött megbúvó történeteket. Az elsősorban 16 éven felülieknek ajánlott kiállítás – amelyhez a későbbiekben múzeumpedagógiai program is társul – október 28-ig, múzeumunk nyitvatartási idejében tekinthető meg a tatai várban.