Perszephoné elrablása – búcsú az ősztől és a gyűjteménytől

img_6124a

November 12-én délután a Görög-Római Szobormásolatok Kiállításában a Múzeumok Őszi Fesztiváljának keretében családi napra várta a múzeum az érdeklődőket. Az esemény apropóját a gyűjtemény új helyre költözése adta, így a résztvevők egyszerre búcsúztatták az őszt és a negyven éven keresztül Tatán bemutatott szobrokat.
A fiatalabb gyermekek Kövesdi Mónika segítségével játékos feladatokat oldhattak meg mitológiai és művészeti témakörben, a nagyobbak és a játékos kedvű felnőttek pedig okostelefonjaik segítségével Antinoosz rejtélyes halála után nyomozhattak a múzeum virtuális játékában.
Schmidtmayer Csaba előadásában Perszephoné elrablásának mitikus történetét ismerhették meg a látogatók, amelyből kiderült, hogy az ókori görögök szerint mi okozza az évszakok váltakozását. A mitológia mellett pedig különleges fényfestési eljárással a történet szereplőit ábrázoló dombormű is életre kelt.