Múzeumok éjszakája a Kálvária-dombon

Múzeumunk az előző évekhez hasonlóan, 2018-ban is csatlakozott a Múzeumok Éjszakája programjához. Idén a tatai Kálvária-domb ad otthont közös rendezvényünknek, amelyben közreműködik a Pötörke Néptáncegyüttes, az Újhold táncegyüttes, a Csevergő énekegyüttes és a Cserszömörcze együttes.

2018. június 23-án (szombaton) 18 órától 22 óráig a következő programokkal várunk minden kedves érdeklődőt:

• A Kálvária-domb “gyermekkora” – Kürthy Dóra geológus előadása
  • Tataiak a Kálvárián – Történetek a Kálvárián című “egyestés” kiállítás megnyitója – a tárlatot Busa Mónika néprajzos nyitja meg
  • A gyermekkor “kálváriája”, avagy a gyermekkor meg(ít)élésének változásai a történelem során – Borzsák Réka múzeumpedagógus előadása
  • Reneszánsz táncház az Újhold táncegyüttes közreműködésével
  • Szentiváni dalok a Csevergő énekegyüttes közreműködésével
  • Tűzugrás a Pötörke Néptáncegyüttes vezetésével, majd ezt követően táncház

A legkisebbeket lámpás és koszorú készítéssel, valamint népi játszótérrel várjuk!

Az est folyamán a zenét a Cserszömörcze együttes szolgáltatja.

A programok ingyenesen látogathatók!

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!