“Múzeumi tekergő” tematikus nap

Múzeumunk aktuális időszaki kiállításához, a „Két keréken – A kerékpározás történetének 200 éve” című tárlathoz kapcsolódóan szervezzük meg tematikus napunkat iskolás és óvodás csoportok számára. A délelőtti program folyamán múzeumpedagógiai órák és kézműves foglalkozások kerülnek megrendezésre.

A múzeumi óra keretén belül beszélgetünk a kerékpározás múltjáról és jelenéről faluban vagy városban, és számos játékkal színesítjük a foglalkozást. A különböző kézműves foglalkozásokon lehetőség nyílik biciklit készíteni drótból, vagy a mozgókép és zootróp készítésének fortélyait is megismerhetik a gyermekek. Jó idő esetén akár még a tó körül is biciklizhetünk. És ez még nem minden, a program számos egyéb meglepetést is rejteget!

Gyertek el múzeumi tekergőnkre, hadd forogjanak a kerekek!