Geotóp Nap

Kuny Domokos Múzeum az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tatai Geológus Kertjével és a Magyarhoni Földtani Társulattal együttműködve, a Geotóp napok részeként

2018. október 6-án, szombaton

családi napot szervez, melyre szeretettel várunk Mindenkit!

TATAI GEOLÓGUS KERT (GK):
Fókuszban a Balatonites, a 2018-as Év ősmaradványa, melynek fiatalabb rokonai a tatai Kálvária-
dombon is nagy számban megtalálhatók.

• 10.00-15.00: Találd meg a Balatonites tatai rokonait! – felfedező játék a Geológus Kertben.
Földtudományi játszóház. Ismerkedés a 2019-es év jelöltjeivel, szavazási lehetőség.
• 10.30: Szente István: A Balatonitestől a legfiatalabb tatai ammoniteszekig (speciális vezetés a Geológus Kertben, 50 perc)

KUNY DOMOKOS MÚZEUM (KDM):
Fókuszban a fluorit, a 2018-as Év ásványa. Megmutatjuk, mi köze a fluoritnak a vulkánokhoz, a kohászathoz, a fogkrémekhez, hogy színpompás kinézete ellenére miért nem kedvelt drágakő, és hogy honnan ered a fluoreszkálás szavunk.
A múzeumban két vándorkiállítás is megtekinthető, amely a program témájához kapcsolódik: az Év ásványa és ősmaradványa program „Kezedben a múlt” rajzpályázatának díjazott művei, valamint „2018-as Év ásványáról a fluoritról és az Év ősmaradványáról a Balatoniteszről Kupi László és Tóth László fotósok lencséin keresztül” című fotókiállítás

• 10.00-15.30: Földtudományi játszóház a fluorit jegyében. Ismerkedés a 2019-es év jelöltjeivel, szavazási lehetőség.
• 14.00: Papp Gábor: Bűvös kockák a bányából – a 2018-as Év ásványa, a fluorit
• 14.45: Szente István: A 2018-as Év ősmaradványa, a Balatonites
• 15.30-16.00: Kővadászat eredményhirdetés

Kővadászat!
Geotóp napi programunk része a „Kővadászat”, amely térkép segítségével egy kötött útvonalon vezet végig a városon, a két programhelyszín között. Az úton (kb. 3 km) megadott pontokon, az indulás előtt megismert ásványokkal és ősmaradványokkal kapcsolatos feladatokat kell megoldani. Indulni csapatokban (max. 5 fő) és egyénileg is lehet (14 éven aluli gyermek csak felnőtt kísérettel). Előzetes jelentkezés nem szükséges. A kővadászatnál a rajt a Múzeumból 10.30-13.30-ig, a Geológus Kertből 10.30-14.00-ig folyamatos, a megoldott feladatlapot a Geológus Kertbe 14.30-ig, a Múzeumba 15.00-ig lehet leadni.
Eredményhirdetés 15:30-kor, a Kuny Domokos Múzeumban.

A programokra, a Geológus Kertbe és a Kuny Domokos Múzeumba a belépés ingyenes!