Kuny Domokos Múzeum, Vár

Szombat-vasárnap: 9.00-18.00
(+36) 34/381 251

Európai Hulladékcsökkentési Hét

November 21-én, 9-16 óra között várunk mindenkit (kicsiket és nagyokat egyaránt), egy közös szemétszedésre a tatai vár udvarán, és környezetében. Emellett buzdítunk minden – elsősorban oktatási – intézményt a városban, hogy ha nem is tud eljönni, de a saját épületük környezetében is csatlakozzanak az akcióhoz, majd küldjenek róla képet, amit közzé teszünk.

A várudvar tisztává varázsolásában részt vevők ingyen tekinthetik meg a múzeum új kiállítását – Környezetváltozás a Tatai-medencében, a pleisztocéntől az antropocénig -, amely saját élőhelyünk, környezetünk változását, az ember és a környezet kapcsolatát mutatja be az elmúlt kb. 100.000 év során.

A kiállítás érinti az újrahasznosítás témakörét is, így ehhez kapcsolódva – és a begyűjtött szemétből kiindulva – áttekintjük a szelektív hulladékgyűjtést, valamint lehetőség lesz újrahasznosított anyagokból kis emléktárgyat / használati tárgyat készíteni és hazavinni.

A szemétszedéshez szemeteszsákot és kesztyűt biztosítunk.

Kérjük, hogy nagyobb csoport (pl. iskolai, óvodai csoportok) részvétele esetén jelezzék a várható létszámot a kurthy.dora@kunymuzeum.hu email címen, hogy megfelelő számú kesztyűvel készülhessünk. Köszönjük!

Kuny Domokos Múzeum

Esterházy Ferenc Baráti Kör